Open Monumentendag Breda

. Hits voor kids tijdens Open Monumenten Dagen Breda

   Lees verder

. Programmaboekje Open Monumenten Dagen Breda 2019


   Lees verder

1. Kleine dingen in de Grote Kerk

Kerkplein 2 (Centrum) ǀ Zaterdag en Zondag van 11.00 - 15.00 uur
   Lees verder

1. Het verhaal van de geroofde klokken

beleef de grote toren Kerkplein 2 (Centrum) ǀ zaterdag en zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

1. Torenbeklimming Grote Kerk

Kerkplein 2 (Centrum) ǀ zaterdag en zondag 11.00 - 16.00 uur
   Lees verder

1. Grote of Onze-Lieve-Vrouwe Kerk

Hét kloppend hart van Breda Kerkplein 2 (Centrum) ǀ zaterdag en zondag van 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

2. Archeologische sporen uit de Tweede Wereldoorlog

Stadserf - achter Stadhuis (Centrum) | Zaterdag en zondag, 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

2. Popup Generaal Maczek Museum

het verhaal over de Poolse bevrijders van Breda Grote Markt 38 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 11:00 - 17.00u
   Lees verder

2. Dansensemble Roots - Poolse Dans in de Trouwzaal

Vrees en Vreugde Grote Markt 38 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 13.00 - 14.30 - 16.00 u.
   Lees verder

2. Binnenkijken bij de gemeenteraad

Grote Markt 38 (Centrum) | Zaterdag en zondag, 13.00 - 16.00 uur
   Lees verder

2. Stadhuis

Grote Markt 38 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

3. tentoonstelling Begijnenzaal

Catharinastraat 23 - 81 (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

3.1. Begijnhof

Catharinastraat 23 - 81 (Centrum) | Zaterdag en zondag 09.00 - 18.00 uur
   Lees verder

3.2. St. Catharinakerk

Catharinastraat 23 - 81 (Centrum) ǀ Zaterdag 12.00 - 16.00 uur
   Lees verder

3.3. Begijnhofmuseum

de leefwereld van de Bredase begijnen Catharinastraat 29 (Centrum) | Zaterdag en zondag 12.00 - 17.00 uur
   Lees verder

4. Expositie Begijnhof door de ogen van Bredase kunstenaars

Catharinastraat 83 (Centrum) | Zondag 13.00 – 17.00 uur
   Lees verder

4. The Old Fashion Band

Catharinastraat 83 (Centrum) | Zondag 13.00 - 17.00 uur
   Lees verder

4. Waalse Kerk

Catharinastraat 83 (Centrum) |Zondag 13.00 – 17.00 uur
   Lees verder

5. Fototentoonstelling in het Koningin Wilhelminapaviljoen

Kasteelplein 10 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

5.1. Koningin Wilhelmina Paviljoen

Kasteelplein 10 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

5.2. Huis Brecht

Twee monumenten op het kasteel in de schijnwerpers Ingang via het Koningin Wihelminapaviljoen Kasteelplein 10 (Centrum) | Zaterdag 11.00 - 17.00 uur, zondag 13.00 - 17.00 uur
   Lees verder

6. Topchefs Pel & Pol vertellen in de Lutherse Kerk

Veemarktstraat 11 (Centrum) ǀ zaterdag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

6. Lutherse Kerk

Veemarktstraat 11 (Centrum) ǀ zaterdag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

7. Stadswandeling ‘Maria in Breda’

St. Janstraat 6 (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

7. Interactieve kerkwandeling ‘Geloof in Kunst’

St. Janstraat 6 (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

7. Orgelmuziek in de kathedraal

St. Janstraat 6 (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

7. Rondleiding boven de gewelven en torenbeklimming

St. Janstraat 6 (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

7. H. Antoniuskathedraal

St. Janstraat 6 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

8. Rondleiding Boterhal - Brouwerij St. Joris

Grote Markt 19 (Centrum) | Zondag 12.00 - 17.00 uur
   Lees verder

8. Bezoek de Neogotische Kapel

Nieuwstraat 21 - 29 (Centrum) | Zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

8. Boterhal - Brouwerij St. Joris

Grote Markt 19 (Centrum) | Zondag 12.00 - 17.00 uur
   Lees verder

9. Rondleidingen door Hotel Nassau

Nieuwstraat 21 - 29 (Centrum) | Zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

9. Hotel Nassau

Nieuwstraat 21 - 29 (Centrum) | Zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

10. Rondleiding door de Foodhall

Reigerstraat 24A (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

10. Foodhall - voormalige Casino Bioscoop

Reigerstraat 24A (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

11. De List met het Turfschip - Rondvaart om het kasteel

Gras naast de Koning Willem Alexanderbrug - hoek Tramsingel/Prinsenkade | Zaterdag en zondag | Alléén op inschrijving via deze website
   Lees verder

12. Paardentram

Grote Markt (Centrum) | Zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

13. Fotospeurtocht De Oranjeboom

verkrijgbaar bij informatiestand OMD - Grote Markt (Centrum) ǀ zaterdag en zondag: 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

14. Rondleiding Het Weeshuys

Kloosterplein 6 (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.30 - 15.30 uur
   Lees verder

14. Rondleiding monumentale Beyerd gedeelte

Boschstraat 22 (Centrum) | Zaterdag en zondag 12.15 - 15.45 uur
   Lees verder

14. Stedelijk Museum Breda

Boschstraat 22 (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

15. De Beyerd

Boschstraat 26 (Centrum) | Zaterdag 12.00 -17.00 en zondag 12.00 - 17.00 uur
   Lees verder

15. Het Weeshuys

Kloosterplein 6 (Centrum) | Zaterdag en zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

16. Rondleiding door brouwerij De Beyerd

Boschstraat 26 (Centrum) | Zaterdag en zondag 13.00 - 17.00 uur
   Lees verder

17. Optredens bij Café het Hijgend Hert

Zaterdag en Zondag | 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

17. Cafe het Hijgend Hert

Zaterdag en Zondag | 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

18. Optredens Blauwgras in de Olyton

Boschstraat 35-37 (Centrum) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

18. Bekijk de Stijlkamer van de Olyton

Boschstraat 35-37 (Centrum) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

18. De Olyton

Boschstraat 35-37 (Centrum) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

19. Rondleiding door De Koepel

Nassausingel 26 (Centrum) | Zondag 12.00 - 17.00 – alléén met toegangsbewijs
   Lees verder

19. Betoverende Bajestocht

Interactieve speurtocht Nassausingel 26 (Centrum) | Zondag 12.00 - 17.00 – alléén met toegangsbewijs
   Lees verder

19. De Koepel

Nassausingel 26 (Centrum) | Zondag 12.00 - 17.00 – alléén met toegangsbewijs
   Lees verder

20. Special Sunday in Holland Casino

Zondag 15 september | 12.00 - 03.00 uur
   Lees verder

20. Rondleidingen door de Kloosterkazerne

Holland Casino Zondag 15 september | 12.00 - 17.00 uur
   Lees verder

20. Kloosterkazerne

Holland Casino Zondag 15 september | 12.00 - 17.00 uur
   Lees verder

21. Rondleidingen door het Stadsarchief

Alles over vroeger, voor iedereen van nu Parade 10 (Centrum) | Zaterdag 11.00 – 17.00
   Lees verder

21. Stadsarchief

Alles over vroeger, voor iedereen van nu Parade 10 (Centrum) | Zaterdag 11.00 – 17.00
   Lees verder

22. Tentoonstelling geschiedenis Passage Zuidpoort

voorwerpen en verhalen Passage Zuidpoort 1 - 11 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 11.00 - 17:00 uur
   Lees verder

22. Porta Sud

Passage Zuidpoort Passage Zuidpoort 1 - 11 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 11.00 - 17:00 uur
   Lees verder

23. Fin-de-Siècle en Belle Epoque

Baronielaan 1 (Zandberg) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

23. Theater Gimbrère

Baronielaan 1 (Zandberg) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

24. Sacramentskerk

Zandberglaan 58 (Zandberg) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

25. Protestantse Laurentiuskerk Ginneken

Duivelsbruglaan 1 (Ginneken) | Zaterdag en Zondag 13.00 - 17.00
   Lees verder

26. Optredens DOT belevingstheater

voor jong en oud, met en zonder beperking Reeptiend 50 (Markdal/Mastbos) | Zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

26. Activiteiten Nuwenhuys

  • Laat je rondleiden in de gerestaureerde boerderij

  • Bekijk de de moes- en pluktuyn onder het genot van een kop thee en zelfgebakken brood of taart.
  • Maak je eigen pizza in het bakhuys v.a. 13.00 uur.
  • Kom proeven van het Nuwenhuys bier: blond of triple
  • Help mee bussels te maken (=takkenbossen binden) voor het bakhuys
  • Help mee boomstammen te klieven/houtblokken te maken voor het bakhuys

Reeptiend 50 (Markdal/Mastbos) | Zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

26. Nuwenhuys

Reeptiend 50 (Markdal/Mastbos) | Zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

27. Rondleidingen op Kasteel Bouvigne

Bouvignelaan 5 (Ginneken - Mastbos) | Zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

27. Landgoed en Kasteel Bouvigne

Bouvignelaan 5 (Ginneken - Mastbos) | Zondag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

28. Historische bussen

Opstapplaats Prinsenkade (naast Hoge Brug) | Centrum Breda
   Lees verder

29. Rondleidingen door Woonhuis Academiesingel 20

Academiesingel 20 (Station-Centrum) | Zaterdag 11.00 - 17.00
   Lees verder

29. Woonhuis Academiesingel 20

Academiesingel 20 (Station-Centrum) | Zaterdag 11.00 - 17.00
   Lees verder

30. Beers & Barrels

Brouwhuis De Drie Hoefijzers Ceresstraat 15 (Belcrum) | Zaterdag en Zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

31. Rondleidingen door de Seeligkazerne

Fellenoordstraat 93 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

31. Seeligkazerne

Fellenoordstraat 93 (Centrum) | Zaterdag en Zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

32. Vermaak en vertier in de garnizoensstad Breda

Gasthuisvelden 11 (Fellenoord) | Zaterdag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

32. Dansnest danst de vrijheid

Gasthuisvelden 11 (Fellenoord) | Zaterdag 10.00 / 11.30 / 13.00 / 14.30 / 16.00
   Lees verder

32. De Teruggave

het oude belastingkantoor Gasthuisvelden 11 (Fellenoord)) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

33. Blind Walls Muurschildering - Ode aan Generaal Maczek

Gasthuisvelden 11 (Fellenoord) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

34. Suppen in de Singels van Breda

Monumenten in beweging Start: Zwaaikom bij De Teruggave (oude Belastingkantoor), Gasthuisvelden 11 (Fellenoord) | Zaterdag 11.00-16.30 uur
   Lees verder

34. Monumentale Singels van Breda

Monumenten in beweging Zaterdag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

35. Rondleidingen door Rechtbank

Sluissingel 20 (Fellenoord) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

35. Rechtbank

Sluissingel 20 (Fellenoord) | Zaterdag 11.00 – 17.00 uur
   Lees verder

36. LIVE - Restauratie wandschildering Gerrit de Morée

Speelhuislaan 171 (Belcrum) | Zaterdag en zondag 12.00 – 18.00 uur
   Lees verder

36. Workshop 3D Gerrit de Morée-dieren drukken

bij Grafische Werkplaats Raaf Speelhuislaan 171 (Belcrum) | Zaterdag en zondag 12.00 – 18.00 uur
   Lees verder

36. Electron

Speelhuislaan 171 (Belcrum) | Zaterdag en zondag 12.00 – 18.00 uur
   Lees verder

37. Rondleiding begraafplaats Haagveld

op bezoek bij beroemde buren Haagweg 334 (Princenhage) | Zaterdag en Zondag 13.00 - 17.00 uur
   Lees verder

37. Expositie ‘Wij de kunstenaars van Breda deel IV’

Haagweg 334 (Princenhage) | Zaterdag en zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

37. Princenhaags Museum

Haagweg 334 (Princenhage) | Zaterdag en zondag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

38. Tentoonstelling: "Pronkstukken uit de depots van Paulus"

Pennendijk 1 (Ulvenhout) | Zaterdag en zondag 11.00 – 16.00 uur
   Lees verder

38. Museum Paulus van Daesdonck

Pennendijk 1 (Ulvenhout) | Zaterdag en zondag 11.00 – 16.00 uur
   Lees verder

39. Rondleiding in Korenmolen de Hoop

Schoutenlaan 75, Bavel | Zaterdag 11.00 - 16.00 uur
   Lees verder

39. Korenmolen de Hoop

Schoutenlaan 75, Bavel | Zaterdag 11.00 - 17.00, Zondag 10.30 - 16.00 uur
   Lees verder

40. Rondleidingen Brouwerij Frontaal

Liniestraat 31 (Belcrum) | Zaterdag en Zondag 13.00 / 14.00 / 15.00 16.00u
   Lees verder

40. Brouwerij Frontaal

Liniestraat 31 (Belcrum) | Zaterdag en Zondag 12.00 - 17.00 uur
   Lees verder

41. Beleef de wereld van de soldaat

Fellenoordstraat 128 (Centrum) | Zaterdag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

41. Seelig Zuid, defensieterrein bij de witte huisjes

Fellenoordstraat 128 (Centrum) | Zaterdag 11.00 - 17.00 uur
   Lees verder

42. Sint-Laurentiuskerk Ulvenhout

Dorpstraat 40-42 (Ulvenhout) | Zaterdag en zondag 12.00 – 17.00 uur
   Lees verder

43. Film Mijn Poolse Opa - exclusieve voorvertoning!

Nieuwe Veste Molenstraat 6 (Centrum) | zaterdag 16.00u
   Lees verder

44. Miniconcert Amado in de Theater Gimbrère

Breda Barst van de Monumenten Baronielaan 1 (Zandberg) Zaterdagavond 14 september om 20:00 uur, inloop vanaf 19:30 uur.
   Lees verder

44. Miniconcert Awash in de Grote Kerk

Breda Barst van de Monumenten Kerkplein 2 (Centrum) Zaterdagavond 14 september om 20:00 uur, inloop vanaf 19:30 uur.
   Lees verder

44. Miniconcert Anne Nederhoed in Huis Brecht

Breda Barst van de Monumenten Ingang via het Koningin Wihelminapaviljoen, Kasteelplein 10 (Centrum) Zaterdagmiddag 14 september om 15:00 uur, inloop vanaf 14:30 uur. Het concert vindt plaats in de Puffiuszaal.
   Lees verder

44. Breda Barst van de Monumenten!

Drie exclusieve miniconcerten van Breda Barst, in drie monumenten
   Lees verder

45. Sint Martinuskerk Princenhage

Haagsemarkt 2 (Princenhage) | Zaterdag 12.00 - 16.00
   Lees verder

Bezig met laden..

Mijn programma

(0) Items toegevoegd

Legenda

  • InformatiepuntInformatiepunt
  • Minder goed toegankelijkMinder goed toegankelijk
  • Eten & drinkenEten & drinken
  • Rondleiding, lezing, vertellerRondleiding, lezing, verteller
  • Muziek, theater en dansMuziek, theater en dans
  • Ook leuk voor kinderenOok leuk voor kinderen

Informatie

Centrum 
Grote Markt, voor het Stadhuis

Zaterdag en zondag 10.00 - 17.00 uur

Enkele monumenten en activiteiten zijn niet toegankelijk voor mindervaliden. Dit is aangegeven met een icoontje.
Toegankelijkheid
Neem de fiets, deze kun je op vele plaatsen gratis parkeren in een openbare fietsenstalling.
Het programmaboekje is vanaf half augustus gratis af te halen bij onder andere het Stadskantoor, de VVV’s, de Grote Kerk, de bibliotheken en de deelnemende monumenten. 
Of download het programmaboekje via deze website (klik hier)